Budú Spišskí Rytieri cválať na čiernom koni ?

Autor: Viktor Pamula | 7.10.2020 o 15:14 | Karma článku: 2,06 | Prečítané:  314x

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi prešli pred touto sezónou veľkými zmenami. Medzi nadšencami bastkebalu v Spišskej sa razom začalo hovoriť o titule.

Pred sezónou 2020/2021 nastali v basketbalovom klube Spišskej Novej Vsi veľké zmeny. Verejnosť prekvapilo najmä angažovanie skúseného kouča Tea Hojča. Tento Slovinec už na slovenských palubovkách pôsobil . Hojč pôsobil na Slovensku od roku 2015 do 2019, keď viedol Patriotov Levice. Za ten čas získal majstrovský titul, Slovenský pohár a dvakrát sa stal najlepším trénerom sezóny. Angažovaním tohto trénera tak klub potvrdil svoje ambiciózne plány. 

Zmeny nenastali iba na trénerskom poste. Do klubu prišli známe mená zo slovenských paluboviek. Spišskú postupne posilnili Tomáš Mrviš, Michal Čekovský, Michal Baťka, a Adam Antoni

Práve s bývalým hráčom Prievidze Adamom Antonim sme sa porozprávali o súčasnej sezóne. 

"Adam pôsobil si v Prievidzi. Čo ťa lákalo na tom, aby si sa vrátil späť do Spišskej ?"

" Tak najväčším lákadlom bola nová koncepcia, nový tréner. Predo mnou boli podpísaní zaujímaví hráči. Myslím si, že tohto roku máme dobré družstvo, s ktorým môžeme dosiahnuť dobré výsledky."

 V dnešný deň vás čaká zápas so Svitom. Čo očakávaš od tohto súpera ? "

Ako vieme, Svit je veľmi dobrý súper ako v predchádzajúcich sezónach, tak aj teraz postavil veľmi dobré mužstvo. Musíme sa na nich veľmi dobre pripraviť, nesmieme nič podceniť. Menšou nevýhodou bude to, že hráme bez divákov. Hráme doma, diváci by nám mohli pomôcť. Bohužiaľ situácia je aká je. Musíme sa tomu prispôsobiť. 

" Pred novou sezónou prišlo do Spišskej Novej Vsi veľké meno v podobe Tea Hojča, ktorý na Slovensku získal množstvo úspechov. Ako sa ti spolupracuje s týmto trénerom ?"

" Spolupráca sa mi veľmi páči. Som veľmi rád, že môžem trénovať pod týmto trénerom. Dúfam, že budeme mať úspešnú sezónu, keďže vieme, aký je to dobrý tréner a veľmi nám pomáha po basketbalovej stránke. "

" Aké umiestnenie možno očakávaš na konci sezóny ?"

" Očakávam čo najlepšie, nechcel by som hovoriť, že chceme byť prví alebo chceme byť druhí. Nechcem hovoriť konkrétne miesto. Chcem hovoriť tak, aby sme mali úspešnú sezónu a aby sme boli my s ňou spokojní, chcem tiež, aby sme sa z toho tešili. Verím tomu, že dosiahneme nejaký úspech

Určite nás čaká ešte veľa práce. Je začiatok sezóny, mám za sebou len tri zápasy   Čaká nás veľmi veľa práce a je to dosť dlhá doba. Základná časť nám končí v marci.  Keď skončí, uvidíme, ako sme na tom a potom sa budeme musieť pripravovať na play-off. To je pre nás tá najdôležitejšia časť sezóny."

 

" Do tímu prišli aj zahraniční hráči. Ako si s nimi zatiaľ spokojný ?"

"  Som veľmi spokojný. Určite sú to skúsení hráči. Čo sa týka obidvoch balkánskych hráčov. Veľmi dobre sa mi s nimi hrá. Takisto aj s Američanmi, majú skúsenosti, sú po individuálnej stránke veľmi kvalitní a taktiež nám vedia pomôcť." 

Ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor a ochotu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Vyklčovanie korupčných vzťahov a sietí v súdnictve stojí za vládu OĽaNO a spol.

Po Víchrici očakávajme Tajfún, prípadne Hurikán.


Už ste čítali?