Spadnutý most časť II.

Autor: Viktor Pamula | 17.9.2020 o 14:16 | (upravené 17.9.2020 o 16:19) Karma článku: 1,54 | Prečítané:  428x

V situácií ohľadne spadnutého mosta nastal posun. Dovoľte mi Vám milí čitatelia  objasniť túto situáciu

Na zasadnutí sociálno-zdravotnej komisie som predniesol požiadavky na znovovybudovanie  lávky pre peších. Dôrazne som deklaroval svoj nesúhlas so zúžením blízkeho mosta pre autá. Hrozia tu totiž kolóny a kolízne situácie. Komisia sa na zasadnutí stotožnila s mojimi požiadavkami a odporučila mi stretnutie s primátorom mesta.

Pred niekoľkými dňami však predsa len došlo k zúženiu mosta. Takýto postup mesta vnímam veľmi negatívne. V pracovných dňoch sa doprava na danom úseku cesty zahltí. Navyše pri vjazde na most od neďalekej ulice sú postavené betónové bariéry. Vodiči smerujúci z tejto ulice nemajú prehľad o situácií na moste. 

vážení spoluobčania,dňom 11. 9. 2020 dochádza, v dôsledku spadnutia lávky pre peších, k úprave dopravnej situácie na moste – ul. Starosaská v smere od sídliska Mier.Spadnutá lávka slúžila pre chodcov, po konzultácii s okresným dopravným inšpektorátom a následnom vypracovaní projektu autorizovaným dopravným projektantom, sme pristúpili k vyhradeniu jedného jazdného pruhu na moste pre chodcov.Pre bezpečnosť chodcov budú na vozovke umiestnené betónové zátarasy oddeľujúce oba jazdné pruhy. Z ľavého jazdného pruhu bude teda možné odbočiť k OC Lidl alebo pokračovať ďalej ku križovatke pri Hoteli Metropol.Vyzývame Vás k zvýšenej pozornosti pri riadení sa dočasným zvislým a vodorovným dopravným značením (viď mapa) a zároveň Vám vopred ďakujeme za ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom cestnej premávky.V prvé dni budú priebežne na dopravnú zmenu dozerať príslušníci policajného zboru, preto Vás žiadame o rešpektovanie ich pokynov. Veríme, že popri diagnostike súčasných mostov bude ešte v tomto roku vypracovaná projektová dokumentácia pre novú lávku.

Milan Mucha

vedúci oddelenia výstavby a dopravy MsÚ

Toto riešenie považujem za veľmi nebezpečné aj z hľadiska chodcov. Pri tak veľkej frekvencií dopravy sa kedykoľvek môže stať tragédia. Najlepším riešením by bolo počkať, kým sa nepostaví lávka. Tak ako to bolo doposiaľ. 

Po tomto kroku budem určite iniciovať stretnutie s primátorom a inými zástupcami mesta. Tento krok považujem jednoducho za neakceptovateľný. Mesto si nemôže dovoliť ohroziť vlastných občanov. Aj naďajej sa budem snažiť o znovovybudovanie danej lávky, pretože mi záleží na pohodlí obyvateľov. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Vyklčovanie korupčných vzťahov a sietí v súdnictve stojí za vládu OĽaNO a spol.

Po Víchrici očakávajme Tajfún, prípadne Hurikán.


Už ste čítali?