Park mládeže- miesto pre oddych

Autor: Viktor Pamula | 16.9.2019 o 18:50 | Karma článku: 1,08 | Prečítané:  304x

V Spišskej Novej Vsi máme vynikajúce miesto na oddych a kultúru. Rád by som opísal jeho minulosť i súčasnosť.

Neďaleko ZOO sa v našom meste nachádza madaras park vhodný pre rodiny s deťmi ale i dospelých. Kedysi sa tam konal rôzny kultúrny program. Na pódiu vystupovali kapely rôznych žánrov. Taktiež sa nezabudlo na miestne dychovky či folklórne súbory. Cestu do parku si našli aj predajcovia jedla či pochutín. Hlavným programom však boli prvomájové oslavy. Počas nich sa park zaplnil najviac. Ľudia preto tento park ľudovo pomenovali park mládeže.  Každú sobotu sa tam konala rôzna kultúrna akcia. Spišská Nová Ves je známa svojou country a rockovou hudbou. Lokálne a v súčasnosti úspešné hudobné formácie začínali svoju kariéru práve na tomto mieste. 

Park má lukratívnu polohu. Nachádza sa blízko zologickej záhrady. Návštevník tak môže za malý poplatok zhliadnuť levy alebo šimpanzy. V areáli parku sa nachádza aj kaviareň s teráriom, kde si môže rodina pozrieť rôzne ryby a plazy. V parku sú lavičky, ktoré sú v kopci a smerujú k pódiu. Takže ľudia si vychutnajú koncert so všetkým čo k tomu patrí. 

V súčasnosti sa však Park Mládeže nevyužíva. Na pódiu rastie tráva a lavičky sú rozpadnuté a ošúchané.Nedávno som sa stretol s lokálnym hudobníkom. Ten spomínal na koncerty, ktoré sa konali na tomto mieste. Porozprával mi o tom, ako sa na ich koncerty zaplnil celý park. " V našej dobe park žil koncertami a kinom, hudobníci tam vystupovali pomaly každý deň. Pádom komunizmu sa to však zmenilo a som z toho smutný. Dnes je tento priestor, ktorý je stále plný potenciálu žiaľ nevyužitý. Pomohlo by pokosenie trávy a renovácia lavičiek.", zhodnotil kapelník. 

V našom meste stále žijú nielen mladí ľudia, ktorých kultúra stále zaujíma. Určite by sa potešili renovácií tohto priestoru. Mesto by získalo na atraktivite a prilákalo známych umelcov. Za všetkých spomeniem napríklad Petra Lipu či Hex. V súčasnej dobe je totiž kultúrnym centrom neďaleký Poprad.

Mesto by mohlo park zlepšiť napríklad verejnoprospešnými prácami. Ďalšou možnosťou je pomoc od občianskeho združenia Mladí ľudia a život, ktoré sa venuje podobným aktivitám. Verím, že si niekto možno všimne tento článok a pomôže tomuto mestu rásť v kultúre ale i v očiach okolia.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Petra Schutza

Vyklčovanie korupčných vzťahov a sietí v súdnictve stojí za vládu OĽaNO a spol.

Po Víchrici očakávajme Tajfún, prípadne Hurikán.


Už ste čítali?